23 Mart 2014 Pazar

İLK GEZİ YAZIM...ANTİKKÖY - 1


Bundan böyle gezdiğim yerler ve  yemek yediğim mekanlarla ilgili yazılar yazacağım. İlk yazımda bugün kahvaltı için gittiğimiz Büyükçekmece Gölü'nün kenarında bulunan Antikköy olacak.
Bu mekandan 2 tane varmış ve biz birincisine gittik. Yer olarak Yenibosna E-5 ten itibaren Çatalca yönüne gidiliyor ve Büyükçekmece'yi geçip Çatalca sapağından sonra 3-4 km sonra sağda karşınıza çıkıyor. Gerekli tabelalar var ancak geliş yönünün solunda kalıyor ona dikkat etmek gerekir.Genel olarak geniş bir mekana kurulmuş ve köy konsepti yapılmaya çalışılmış. Mini bir hayvanat bahçesi kurulmuş ve (ücretli) atla dolaşma şansınız var. Eğer çocuğunuz varsa çok ideal bir mekan. Çocuklarınıza midilliye bindirebilirsiniz, hayvanlarla tanıştırabilirsiniz, çocukların sizi bol bol peşinden koşturacak kadar geniş alanlara sahip, ayrıca hamak gibi alternatifler de var. Arazide tavukların gezmesi yediğimiz yumurtaların doğal olduğunu düşündürttü ki yumurtaların tadı çok güzeldi.
 Kahvaltısını çeşit ve lezzet olarak değerlendirecek olursam (daha önce kahvaltı yaptığım mekanlara bakarak) maalesef fiyatını çok hakettiğini söyleyemeyeceğim. Kötü değildi ama çok daha iyi olabilirdi. Her şeyden tatmaya çalıştım tadları da fena değildi. Kahvaltıdan sonra ızgara et seçenekleri var. Sunum ve tadlara 3 yıldız verebilirim.
Tesise mesaj atıp fiyatlarını istemiştim ki gidilecek yerle ilgili en çok sorulan soru fiyatları.Cevap ve hassasiyet için teşekkür ediyorum tesis yetkililerine ve gönderdikleri postayı aynen yayınlıyorum.
"Merhaba Ayşe Hanım,
Web sitenizde gezi notu olarak tesisimizden bahsettiğiniz için teşekkür ederiz.
Eleştirilerinizi dikkate almaya çalışacağız.
Fiyat bilgileri aşağıdaki gibidir.
Merhaba
Kırmızı et Çeşitleri Porsiyon(100 gr) 9.80 TL Kg fiyatı 98 TL (Domates, Biber, söğüş ve hazır mangal fiyatlarımıza dahildir.) Tavuk Eti Çeşitleri Porsiyon(100 gr) 4.80 TL Kg fiyatı 48 TL (Domates, Biber, söğüş ve hazır mangal fiyatlarımıza dahildir.)
Av Bıldırcını Adet : 11 TL Karakazan Kavurma : 30 TL Cumartesi-Pazar gününe özel yapılıyor.
Keşkek :15 TL Cumartesi-Pazar gününe özel yapılıyor.
Salata : 6 TL
Tatlı çeşitleri :6 TL
Cumartesi-Pazar Açık Büfe Köy Kahvaltısı : 0-5 yaş çocuk ücretsiz.5-10 yaş arası çocuk 25 TL 10 yaş üstü ve yetişkin fiyat 35 tTLdir.
Büfemiz de 55 çeşit ürün bulunmaktadır. Saat 08.30-13.30 arası sınırsızdır.
Hafta içi Tabak kahvaltı fiyatı : 25 TL'dir. 15 çeşit ürün bulunmakta.
Tesisimize tekrar bekleriz.
İyi günler dileriz."

Bize cilve yapan bu güzelliğin adı da Zeynep, masa komşumuz :))


Diğer yazım yakında...HOŞÇAKALIN....


2 yorum:

  1. Merak ettiğim bir mekandı..Havalarda güzelleşmişken gitmek lazım o halde :)

    YanıtlaSil

Yorum yaparken yorumun altına "isminizi" belirtin lütfen!
Kayıtlı değilseniz anonimi seçebilirsiniz.

AYŞE SEHER MUTFAKTA Destek-Blogger

Tasarım-Değmesin Yağlı Boya